close
تبلیغات در اینترنت
دریافت فوری ویزای ایران
loading...

besttravel

اخذ ویزای ایران به صورت تضمینی شرایط دریافت دعوتنامه ویزای ایران داشتن دعوتنامه برای سفر به ایران به شما کمک می کند تا برخی از مراحل اخذ ویزای ایران را ساده تر طی نمایید و در نتیجه روند دریافت ویزا برای شما با سهولت بیشتری سپری خواهد شد. به همین علت است که پیشنهاد می شود در صورتی که می توانید از آشنایان و یا شریکان تجاری خود در ایران بخواهید تا با مراجعه به وزارت خارجه ایران، مراحل تهیه دعوتنامه برای شما را طی کنند. این مراحل عموماً ۵ روز کاری زمان برده و شما با دریافت این دعوتنامه می توانید با…

دریافت فوری ویزای ایران

p.m بازدید : 4 سه شنبه 23 مرداد 1397 نظرات ()

اخذ ویزای ایران به صورت تضمینی

شرایط دریافت دعوتنامه ویزای ایران

داشتن دعوتنامه برای سفر به ایران به شما کمک می کند تا برخی از مراحل اخذ ویزای ایران را ساده تر طی نمایید و در نتیجه روند دریافت ویزا برای شما با سهولت بیشتری سپری خواهد شد. به همین علت است که پیشنهاد می شود در صورتی که می توانید از آشنایان و یا شریکان تجاری خود در ایران بخواهید تا با مراجعه به وزارت خارجه ایران، مراحل تهیه دعوتنامه برای شما را طی کنند.

این مراحل عموماً ۵ روز کاری زمان برده و شما با دریافت این دعوتنامه می توانید با مراجعه به کنسولگری ایران در محل اقامت خود، اقدام به اخذ ویزای ایران نمایید. دعوت نامه ها با توجه به انگیزه سفر شما به ایران متفاوت بوده و ممکن است تجاری یا توریستی باشند.

دریافت ویزای ایران برای اتباع خارجی

دریافت ویزای ایران همانطور که گفته شد بستگی به نوع سفر و کشوری دارد که افراد تبعه آن هستند. همانطور که گفته شد ویزای ایران برای سفر های توریستی و تجاری از پرطرفدارترین ویزاها هستند اما تاثیر کشوری که فرد می ‌خواهد از آن کشور به ایران سفر کند نیز بسیار زیاد بوده و روند اخذ ویزای ایران را متفاوت می‌ کند.

اتباع خارجی برخی از کشورها نیاز به اخذ ویزای ایران ندارند. این شهروندان می‌ توانند بدون داشتن ویزا و تنها با استفاده از پاسپورت راهی کشور ایران شده و به سادگی وارد فرودگاه شده و از آن خارج شوند و در ایران به گردش بپردازند. برخی از کشورهایی که تعداد بسیار زیادی هستند نیز می توانند با مراجعه به فرودگاه های مشخص شده در ایران در این فرودگاه ها ویزای ایران را دریافت کنند.

دسته دوم گروه هایی هستند که با محدودیت هایی مواجه اند که خود این دسته به دو گروه تقسیم می شود. گروه اول گروهی هستند که شهروندان این کشورها نمی توانند در فرودگاه های ایران اقدام به اخذ ویزا نمایند و باید قبل از سفر به این کشور با مراجعه به کنسولگری یا سفارت ایران در محل اقامتشان اقدام به اخذ ویزا نمایند. در نهایت گروه دوم این دسته سه کشور آمریکا، کانادا و انگلستان کشورهایی هستند که عموما نیاز به زمان بیشتری برای اخذ ویزا ایران دارند و باید تمامی استعلامات و بررسی‌ های مختلف در مورد شهروندان این کشورها انجام شود.

درخواست-و-گرفتن-ویزای-فوری-و-تضمینی-ایران-به-صورت-توریستی-و-تجاری

دریافت ویزای ایران برای اتباع افغانستانی

شهروندان افغان علاقه زیادی برای سفر به ایران دارند. انگیزه ‌های متفاوتی برای سفر به ایران برای مردم افغانستان وجود دارد که از مهمترین آنها کار و تحصیل است. با توجه به اینکه اکثر مردم افغانستان به زبان فارسی تکلم می‌ کنند، مشکلی برای سفر به ایران نداشته و به همین علت جذابیت های این کشور برای تحصیل کار و اقامت بیشتر می شود. دانشجویان بسیار زیادی از افغانستان راهی دانشگاه های برتر ایران شده و با اخذ ویزای ایران به منظور سفرهای تحصیلی در این کشور تحصیل می کند. علاوه بر این کارگران زیادی نیز از کشور افغانستان راهی ایران شده اند تا با حضور در بازار کار این کشور، اقدام به فعالیت نمایند.

هرچند در گذشته دریافت ویزای ایران برای مردم افغانستان تنها از طریق ایستادن در صف های طولانی جلوی کنسولگری ایران مهیا بود اما امروزه می‌ توانند با مراجعه به سایت های معتبر اینترنتی اقدام به اخذ ویزای ایران با استفاده از سامانه الکترونیکی صدور ویزای ایران برای اتباع افغانستان کنند. وزارت خارجه ایران و کنسولگری ایران در افغانستان تلاش کرده با این کار کمک شایانی به بهبود صدور ویزای ایران برای مردم افغانستان کند.

دریافت ویزای ایران برای اتباع عراقی

مردم عراق با انگیزه ‌های متفاوتی راهی کشور ایران می شوند. این انگیزه ها عموماً زیارتی، سیاحتی و در بعضی موارد تحصیلی هستند. با توجه به اینکه اکثر مردم شیعه در عراق علایق خاصی به امام رضا دارند، همه ساله بسیاری از شهروندان عراقی راهی مشهد مقدس می‌ شوند. به همین منظور است که دولت ایران با فراهم آوردن شرایط صدور ویزا در فرودگاه برای شهروندان عراقی کمک می کند تا سفر به مشهد مقدس برای شهروندان عراقی با سهولت بیشتری انجام شود. افرادی که می خواهند برای زیارت به مشهد سفر کنند، نیاز به مراجعه به سفارت یا کنسولگری ایران در کشور عراق نداشته و در فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد روادید خود را دریافت خواهند کرد. البته ناگفته نماند که برای سفر به دیگر شهرهای ایران به عنوان آغاز سفر، حتما باید شهروندان عراقی با مراجعه به کنسولگری سفارت ایران در کشور عراق اقدام به اخذ ویزای ایران نمایند. مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای ایران توسط مردم عراق همانند دیگر کشورها بوده با این تفاوت که سفارت ایران موظف است سختگیری کمتری برای صدور روادید برای شهروندان عراقی داشته باشد.

درخواست-و-گرفتن-ویزای-فوری-و-تضمینی-ایران-به-صورت-توریستی-و-تجاری

نکاتی در رابطه با اخذ ویزای ایران

سعی کنید قبل از سفر به ایران در مورد قوانین کشور اطلاعات جامع و کامل را به دست آورده باشید تا در هنگامی که به این کشور سفر می کنید قوانین آن را رعایت نمایید. در صورتی که شما نتوانید قوانین کشور ایران را به درستی اجرا کنید، ممکن است توسط محاکم قضایی محاکمه شده و محکوم شوید.

همچنین توجه داشته باشید که ویزای ایران مهلت ۹۰ روزه دارد که تنها ۳۰ روز مهلت حضور در کشور ایران است. در واقع شما ۹۰ روز مهلت دارید تا وارد کشور ایران شوید و پس از ورود تنها ۳۰ روز اجازه ماندن در این کشور را خواهید داشت. در صورتی که نیاز داشته باشید می توانید چند روز قبل از اتمام ویزا اقدام به تمدید ویزای ایران نمایید.

بهتر است بدانید که ویزاهای سه ماهه و شش ماهه و یکساله ایران نیز وجود دارد که در صورتی که شما اقامت بلند مدتی را در ایران داشته باشید می توانید اقدام به اخذ ویزای ایران به صورت بلندمدت نمایید.

قوانین ویزای ایران به‌صورت بلندمدت

استفاده از ویزای بلند مدت برای افرادی مناسب است که مدت زمان بیشتری در ایران اقامت دارند. توصیه می‌ شود افرادی که برای کار به ایران آمده ‌اند و مدت زمان زیادی مثل ۳ ماه یا حتی یک سال در ایران اقامت دارند، از ویزای بلند مدت ایران استفاده کنند.

برای صدور این ویزا دولت ایران به اینکه فرد شهروند چه کشوری است توجه می کند. همچنین سفرهایی که فرد در سال گذشته به ایران داشته و میزان تمدید ویزا نیز از جمله پارامترهایی است که برای صدور ویزای ایران به صورت بلندمدت مورد توجه قرار می گیرد. این ویزاها به صورت سه ماهه، شش ماهه و یکساله هستند و به فرد کمک می‌کند تا در طول اقامت در ایران نیاز به تمدید متناوب ویزای خود نداشته باشد.

چگونگی تمدید ویزای ایران

اگر سفر شما به ایران بیش از ۳۰ روز به طول می انجامد، شما نیاز دارید تا ویزای ایران خود را تمدید نمایید. برای این کار باید به پلیس اتباع خارجی در ایران که در شهرهای بزرگ این کشور قرار دارد مراجعه کرده و اقدام به تمدید ویزای خود را انجام دهید.

بهتر است برای این کار حتما سه روز قبل از اتمام مدت ویزا به پلیس اتباع خارجی در ایران رفته و مدارک مورد نیاز را با خود به همراه ببرید. ناگفته نماند که اگر با ویزای تجاری وارد ایران شده اید، به منظور تمدید ویزای ایران حتما باید درخواست نامه تمدید مهلت اقامت در ایران توسط میزبان تجاری خود را به پلیس اتباع خارجی ارائه دهید تا تمدید ویزای ایران شما انجام شود.

 • فرم درخواست تمدید ویزا
 • عکس 6*4 دو عدد (بانوان باید عکس محجبه با روسری داشته باشند)
 • پاسپورت به همراه کپی از صفحات آن
 • ویزا به همراه کپی
 • تمبر ورودی
 • پرداخت هزینه تمدید ویزا

درخواست-و-گرفتن-ویزای-فوری-و-تضمینی-ایران-به-صورت-توریستی-و-تجاری

ویزای ایران برای زائران

یکی از جاذبه های اصلی برای شیعیان غیر ایرانی که باعث می شود تا به ایران سفر کنند، وجود بارگاه منور امام رضا در ایران است. به همین علت است که دولت ایران شرایط مناسبی را برای حضور زائران نیز فراهم آورده تا زائران با آسودگی به ایران سفر کنند. فرودگاه شهید هاشمی نژاد نیز با ارائه ویزای فرودگاهی ایران به این موضوع کمک می کند

اعتبار ویزای ایران

اعتبار ایران 90 روزه بوده و باید تا قبل از اتمام ویزا فرد به ایران وارد شود. در صورت ورود به ایران نیز، تنها 30 روز مجاز به حضور در ایران بوده و حتی اگر از اعتبار ویزا نیز زمان باقی مانده باشد، باید خاک ایران را ترک کند و یا اقدام به تمدید ویزای ایران نماید.

منبع : اخذ ویزای ایران

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  آمار سایت
 • کل مطالب : 12
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 1
 • آی پی دیروز : 2
 • بازدید امروز : 5
 • باردید دیروز : 1
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 6
 • بازدید ماه : 14
 • بازدید سال : 14
 • بازدید کلی : 130